Cesta po Japonsku

     Japonsko je pro nás méně známá země s krásnou přírodou a bohatou historií.Při mém putování zdejší krajinou jsem se snažil zachytit nejen tradiční cíle fotografů,ale i některé jiné pohledy.Počasí bylo v srpnu deštivé a lidí hodně. Posuďte sami.
12.12.2014 Vladimír KotrbaGrammy 2014

Dne 22.11.2014 se konalo v Kd Milevsko slavnostní vyhlašování výsledků MM Grammy 2014.

Velkou radost nám udělal Petr Stříž, který se stal vítězem kategorie "fotograf roku" s počtem hlasů 485 !!!

Může doslova citovat slova slavného Gaia Julia Caesara "Veni, vidi, vici" - Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem.

Do kategorie bylo nominováno osm fotografů a znich mohli fanoušci od 26.října svým hlasem na internetu vybrat svého vyvoleného.

Škoda jen, že se přišlo na předávání cen MM Grammy do kulturního domu v Milevsku podívat jen pár desítek diváků. A to pořadatelé připravili lahodné menu v podání vystoupení skupin Čutací Meruna, Dusot dusících se králíků, Bags, Fantom a Žlutý pes s Ondřejem Hejmou.

1.12.2014 Martin Pelich


Už 6. ročník výstavy

     Tak to máme za sebou. Už 6. ročník fotografické výstavy členů fotoklubu Cvakycvak byl zahájen slavnostní vernisáží v pondělí 10. listopadu ve vestibulu městské knihovny v Milevsku.
     Jako i předchozí roky se dostavilo velké množství návštěvníků a někteří museli dokonce stát i na schodišti. Kolegové odhadovali počet hostů kolem 120 !!! Velice si toho vážíme, že lidé v sychravém počasí vážili cestu do knihovny podívat se na pětici amatérských fotografů.
     Na letošní rok jsme vybrali téma "Barevný svět" a tak se mohl každý autor prezentovat svým pohledem na barevný svět kolem nás. Téma je to hodně široké a tak jsou na výstavě k vidění snímky různých žánrů a fotografických kategorií.
     K poslechu hrála hrála skupina JEDEMETAM a ke spokojenosti přispěli určitě domácí jednohubky od všech členů fotoklubu a několik lahví moravského vína pro lepší náladu. Zcela nově také proběhla dražba vybraných fotografií od jednotlivých autorů s věnováním pro majitele vydraženého snímku.
     Kdo si nechal tuto akci ujít může jenom litovat. Atmosféra byla úžasná a po ukončení vernisáže plno spokojených hostů pokračovalo dlouho do noci při rozhovorech se členy fotoklubu v kavárně U Soudu.
     Ještě jednou děkujeme všem, kdo se přišli podívat na naše fotografie.

15.11.2014 Martin Pelich
Společné focení členů fotoklubu na pozvánku

Na letošní šestou fotovýstavu fotoklubu Cvakycvak jsme chtěli připravit hezkou pozvánku, která by upoutala oko diváka.

Měl jsem nápad a určitou představu o vzhledu, ale někteří členové s ní nebyli zcela ztotožněni a tak musel vzniknout kompromis. Focení probíhalo u Stáni v ateliéru, kde jsme se postupně jednotlivě vystřídali před černým plátnem a navzájem si pomáhali s barvením rukou. Odstínů barev bylo přesně do počtu rukou a tak vše klaplo do posledního bodu, jen někteří barvu dokázali smýt ze svých rukou až po několika dnech.

Potom už následovala několika hodinová piplačka na PC při úpravě jednotlivých fotek, což obnášelo spojení všech snímků do jednoho celku, doplnění textu na trička a dlaně členů fotoklubu a konečné oříznutí. Výsledek vydíte na pozvánce.

11.10.2014 Martin Pelich