Památné stromy

     Člen našeho fotoklubu Petr Stříž se prezentoval minulý týden krásnou publikací památných stromů v oblasti Milevska.

     "Památné stromy jsou významným prvkem naší krajiny. Často jsou součástí historických a kulturních památek, k řadě z nich se váže pověst nebo historická událost, utvářejí ráz krajiny, jsou její pamětí. Tříbí smysl pro krásu, pomáhají vytvářet povědomí národní sounáležitosti a vlastenectví." (úryvek z publikace)

     Petr přispěl do publikace fotografiemi památných stromů, což jej stálo nemálo usílí a času, neboť fotil během celého roku a v různých ročních obdobích. Navštívil 24 různých míst, kde pořizoval snímky těchto památných stromů.

11.11.2015 Martin Pelich7. ročník výstavy

     Podzim je za dveřmi a náš fotoklub, stejně jako předchozí roky, se chystá na svoji tradičmí listopadovou výstavu fotografií na chodbě Městské knihovny v Milevsku.
     Na letošní rok jsme si vybrali černobílou fotografii s volným námětem. Tak se nechte překvapit, co Vám jednotliví členové fotoklubu předvedou.
     Vernisáž výstavy se koná 2.11.2015 od 17.30 hodin. Během večera si můžete prohlédnout fotografie, popovídat si s jednotlivými autory snímků, ochutnat tradiční domácí jedohubky, zapít je kvalitním moravským vínem a k tomu všemu Vám bude hrát a zpívat Jaromír Kašpar. Po zkušenostech z loňského roku, bude ve druhé polovině vernisáže provedena aukce vybraných snímků.

     Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že s námi strávíte příjemný večer.

13.10.2015 Martin Pelich
Maškarní průvody 2015

28.3.2015 Martin Himl